Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vejerhusstræde 8, 4300 Holbæk · Administrations- og kontorserviceaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 15,8 % | 16,4 % | 6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 540,9 % | 572 % | 563,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 85,9 % | 85,8 % | 85,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 18,4 % | 19,2 % | 7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 85,9 % | 85,8 % | 85,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 14,1 % | 14,2 % | 14,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 14 % | 2 % | 15,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -8.683 kr. i 2021 til -28.940 kr. i 2025 (−233 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -9 | -18 | -18 | -19 | -29 | −55 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.170.867 kr. i 2021 til 917.803 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.171 | -19 | 2.051 | 2.639 | 918 | −65 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.067.925 kr. i 2021 til 911.456 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.068 | 191 | 1.832 | 2.334 | 911 | −61 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.911 | 2.911 | 2.761 | 2.631 | 2.631 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.911 | 2.911 | 2.761 | 2.631 | 2.631 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 5.585 kr. i 2021 til 348.912 kr. i 2025 (+6147 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6 | 627 | 228 | 41 | 349 | +757 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6.576 | 6.774 | 8.810 | 11.568 | 12.590 | +9 % | |
| Aktiver i alt | 9.488 | 9.685 | 11.572 | 14.199 | 15.221 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 8.120.138 kr. i 2021 til 12.987.978 kr. i 2025 (+60 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.120 | 8.211 | 9.943 | 12.177 | 12.988 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.367.457 kr. i 2021 til 2.233.077 kr. i 2025 (+63 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.367 | 1.474 | 1.629 | 2.022 | 2.233 | +10 % | |
| Passiver i alt | 9.488 | 9.685 | 11.572 | 14.199 | 15.221 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Holbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holbæk