Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Virkevangen 42, 8960 Randers SØ · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 8,5 % | -6 % | 4,8 % | 10,1 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 124,1 % | 59,2 % | 53,9 % | 53,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 83,7 % | 82,1 % | 83,9 % | 84,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 10,2 % | -7,3 % | 5,7 % | 12 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 83,7 % | 82,1 % | 83,9 % | 84,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 16,3 % | 17,9 % | 16,1 % | 15,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | 0 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -11.063 kr. i 2021 til -11.629 kr. i 2025 (−5 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -11 | -11 | -10 | -14 | -12 | +14 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -10.125 kr. i 2023 til -11.629 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | -10 | -14 | -12 | +14 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 943.570 kr. i 2021 til 470.943 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 944 | 358 | -244 | 193 | 471 | +144 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 950.077 kr. i 2021 til 476.266 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 950 | 361 | -241 | 199 | 476 | +140 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.418 | 3.382 | 3.599 | 3.818 | 4.313 | +13 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.418 | 3.382 | 3.599 | 3.818 | 4.313 | +13 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | 0 | 0 | 0 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 733 | 860 | 428 | 362 | 381 | +5 % | |
| Aktiver i alt | 4.151 | 4.243 | 4.026 | 4.180 | 4.694 | +12 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.227.054 kr. i 2021 til 3.984.163 kr. i 2025 (+23 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.227 | 3.549 | 3.304 | 3.508 | 3.984 | +14 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 923.496 kr. i 2021 til 710.156 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 923 | 693 | 722 | 673 | 710 | +6 % | |
| Passiver i alt | 4.151 | 4.243 | 4.026 | 4.180 | 4.694 | +12 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Randers SØ — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Randers