Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gl Hovedgade 10F, 2970 Hørsholm · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | 100 % | 100 % | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | 23 % | 5,8 % | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,3 | 1,1 | 1 | -0,5 | 0,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 26,5 % | 0,9 % | 0,8 % | 15 % | -321,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 75 % | 13,3 % | 9,6 % | 4,6 % | 304,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | -9,5 % | 11,9 % | 11,2 % | 22,4 % | 70,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -278,6 % | 7,2 % | 7,6 % | 66,8 % | -455,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 141.285 kr. | 43.376 kr. | 41.062 kr. | -480.513 kr. | -450.438 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | -9,5 % | 11,9 % | 11,2 % | 22,4 % | 70,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 109,5 % | 88,1 % | 88,8 % | 77,6 % | 29,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | — | 7 % | 2,9 % | 99,1 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🔴Nettoomsætning faldt fra 538.855 kr. i 2021 til 447.526 kr. i 2022 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 539 | 448 | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 538.855 kr. i 2021 til 56.710 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 539 | 448 | 375 | -173 | 57 | +133 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 397.570 kr. i 2021 til 372.914 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 398 | 404 | 333 | 308 | 373 | +21 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 123.877 kr. i 2021 til -460.102 kr. i 2025 (−471 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 124 | 26 | 17 | -505 | -460 | +9 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 112.205 kr. i 2021 til -615.907 kr. i 2025 (−649 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 112 | 14 | 16 | 510 | -616 | −221 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 112.216 kr. i 2021 til -532.820 kr. i 2025 (−575 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 112 | 14 | 16 | 434 | -533 | −223 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 126 | 1.564 | 1.758 | 2.795 | 11 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 132 | 1.570 | 1.764 | 2.801 | 17 | −99 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2021 til 48.425 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | – | 120 | 64 | 48 | −24 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 292 | 108 | 165 | 100 | 149 | +48 % | |
| Aktiver i alt | 424 | 1.677 | 1.929 | 2.901 | 166 | −94 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -40.281 kr. i 2021 til 117.062 kr. i 2025 (+391 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -40 | 199 | 216 | 650 | 117 | −82 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 75.000 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 75 | 671 | 0 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 389.330 kr. i 2021 til 48.869 kr. i 2025 (−87 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 389 | 807 | 1.713 | 2.176 | 49 | −98 % | |
| Passiver i alt | 424 | 1.677 | 1.929 | 2.901 | 166 | −94 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 2 kr. i 2021 til 1 kr. i 2024 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 2 | – | 1 | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hørsholm — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hørsholm