Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Åbjergvænget 11, 7480 Vildbjerg · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 18,2 % | 15,7 % | 40 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,9 % | 99,9 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 18,2 % | 15,7 % | 40,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,9 % | 99,9 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,1 % | 0,1 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 0 kr. i 2021 til -17.096 kr. i 2025. Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 0 | -8 | -10 | -17 | −80 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | -8 | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 411.699 kr. i 2023 til 1.705.269 kr. i 2025 (+314 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 412 | 410 | 1.705 | +316 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 300.619 kr. i 2021 til 1.705.269 kr. i 2025 (+467 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 301 | 304 | 412 | 410 | 1.705 | +316 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 650 | 1.150 | 1.150 | 1.150 | 2.150 | +87 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 650 | 1.150 | 1.150 | 1.150 | 2.150 | +87 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 716.027 kr. i 2021 til 2.117.979 kr. i 2025 (+196 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 716 | 741 | 1.115 | 1.447 | 2.118 | +46 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.028 | 761 | 1.115 | 1.467 | 2.118 | +44 % | |
| Aktiver i alt | 1.678 | 1.911 | 2.265 | 2.617 | 4.268 | +63 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.660.096 kr. i 2021 til 4.257.650 kr. i 2025 (+156 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.660 | 1.908 | 2.262 | 2.613 | 4.258 | +63 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 17.931 kr. i 2021 til 10.329 kr. i 2025 (−42 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 18 | 3 | 3 | 3 | 10 | +204 % | |
| Passiver i alt | 1.678 | 1.911 | 2.265 | 2.617 | 4.268 | +63 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | – | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vildbjerg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning