Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Højvangsvej 13, 2640 Hedehusene · Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1 | 1,2 | 1,1 | 1,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 10 % | -1,5 % | 7 % | 5,7 % | 9,6 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 245,3 % | 198,9 % | 295,9 % | 256,3 % | 203,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 62,2 % | 55 % | 69 % | 65,2 % | 53,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 16,2 % | -2,7 % | 10,2 % | 8,7 % | 17,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 190.507 kr. | 25.945 kr. | 144.580 kr. | 106.443 kr. | 178.883 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 62,2 % | 55 % | 69 % | 65,2 % | 53,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 37,8 % | 45 % | 31 % | 34,8 % | 46,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 138,1 % | 66,3 % | 116,6 % | 148,6 % | 133,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 450.241 kr. i 2022 til 757.228 kr. i 2025 (+68 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 450 | 609 | 643 | 757 | +18 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 5.411 kr. i 2021 til 578.345 kr. i 2025 (+10588 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | 424 | 465 | 536 | 578 | +8 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 157.586 kr. i 2021 til 143.883 kr. i 2025 (−9 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 158 | -13 | 94 | 71 | 144 | +101 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 152.766 kr. i 2021 til 144.564 kr. i 2025 (−5 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 153 | -18 | 90 | 72 | 145 | +102 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 119.744 kr. i 2021 til 110.002 kr. i 2025 (−8 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 120 | -18 | 71 | 55 | 110 | +100 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 151 | 111 | 140 | 105 | 70 | −33 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 17 | 17 | 0 | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 168 | 128 | 140 | 105 | 70 | −33 % | |
| Varebeholdninger | 145 | 82 | 70 | 70 | 70 | 0 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 576.523 kr. i 2021 til 702.882 kr. i 2025 (+22 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 577 | 365 | 341 | 500 | 703 | +41 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.024 | 1.095 | 865 | 862 | 1.077 | +25 % | |
| Aktiver i alt | 1.192 | 1.224 | 1.005 | 967 | 1.147 | +19 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 741.186 kr. i 2021 til 618.662 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 741 | 673 | 693 | 631 | 619 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 33.022 kr. i 2021 til 19.074 kr. i 2023 (−42 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 33 | 0 | 19 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 417.536 kr. i 2021 til 528.075 kr. i 2025 (+26 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 418 | 551 | 292 | 336 | 528 | +57 % | |
| Passiver i alt | 1.192 | 1.224 | 1.005 | 967 | 1.147 | +19 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hedehusene — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Høje-Taastrup