Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Haraldsvej 60, 8960 Randers SØ · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -18,4 % | -3 % | 23,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | -11,8 % | -14,7 % | 7,4 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | 156,9 % | 20,4 % | 320,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 530.560 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | -11,8 % | -14,7 % | 7,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 111,8 % | 114,7 % | 92,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -84.616 kr. i 2023 til 530.560 kr. i 2025 (+727 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -85 | -18 | 531 | +3061 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -84.616 kr. i 2023 til 182.320 kr. i 2025 (+315 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -85 | -18 | 182 | +1117 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -110.330 kr. i 2023 til 128.340 kr. i 2025 (+216 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -110 | -18 | 128 | +813 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -110.330 kr. i 2023 til 128.340 kr. i 2025 (+216 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -110 | -18 | 128 | +813 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 598 | 598 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 598 | 598 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.340 kr. i 2024 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 2 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 2 | 544 | +23140 % | |
| Aktiver i alt | 598 | 601 | 544 | −9 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -70.330 kr. i 2023 til 40.000 kr. i 2025 (+157 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -70 | -88 | 40 | +145 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 668.460 kr. i 2023 til 503.816 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 668 | 689 | 504 | −27 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | 0 | – | – | – | |
| Passiver i alt | 598 | 601 | 544 | −9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Randers SØ — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Randers