Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Haraldsvej 60, 8960 Randers SØ · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | 13,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -1,9 % | 1,2 % | 0,4 % | 2,5 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,9 % | 3 % | 110 % | 0 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 10,6 % | 14,5 % | 10,5 % | 10,5 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | -17,8 % | 8,4 % | 3,6 % | 23,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | 719.580 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 10,6 % | 14,5 % | 10,5 % | 10,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 89,4 % | 85,5 % | 89,5 % | 89,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 15.372 kr. i 2022 til 719.580 kr. i 2025 (+4581 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 15 | 264 | 286 | 720 | +152 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 15.372 kr. i 2022 til 666.605 kr. i 2025 (+4236 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 15 | 264 | 286 | 667 | +133 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -29.683 kr. i 2022 til 468.918 kr. i 2025 (+1680 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -30 | 59 | 29 | 469 | +1491 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -29.683 kr. i 2022 til 387.757 kr. i 2025 (+1406 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -30 | 53 | 23 | 388 | +1586 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.510 | 4.195 | 5.907 | 15.774 | +167 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 39 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.510 | 4.195 | 5.907 | 15.813 | +168 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | 0 | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 66 | 106 | 274 | 0 | −100 % | |
| Aktiver i alt | 1.576 | 4.301 | 6.180 | 15.813 | +156 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 166.814 kr. i 2022 til 1.655.007 kr. i 2025 (+892 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 167 | 624 | 647 | 1.655 | +156 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 46.200 kr. i 2022 til 13.306.964 kr. i 2025 (+28703 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 46 | 96 | 5.284 | 13.307 | +152 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.362.797 kr. i 2022 til 851.172 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.363 | 3.580 | 249 | 851 | +242 % | |
| Passiver i alt | 1.576 | 4.301 | 6.180 | 15.813 | +156 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Randers SØ — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Randers