Ikke beregnet
Der er endnu ikke tilstrækkelige beregnede regnskabsdata til at vise kreditstyrken.
Klostervej 28, 8680 Ry · Ikke-finansielle holdingselskaber
Der er endnu ikke tilstrækkelige beregnede regnskabsdata til at vise kreditstyrken.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 66,2 % | 17,2 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | — | — | 100 % | 100 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 66,2 % | 17,2 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 100 % | 100 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Gældsandel | — | — | 0 % | 0 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | 0 | 0 | -12 | 0 | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.747.000 kr. i 2021 til 1.799.000 kr. i 2024 (+3 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.747 | -5 | 5.744 | 1.799 | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.747.000 kr. i 2021 til 1.799.000 kr. i 2024 (+3 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.747 | -5 | 5.744 | 1.799 | – | – | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 6.533 | 9.310 | 8.661 | 8.527 | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 6.533 | 9.310 | 8.661 | 8.527 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.005.000 kr. i 2021 til 1.948.000 kr. i 2024 (−3 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.005 | 22 | 15 | 1.948 | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.005 | 22 | 15 | 1.948 | – | – | |
| Aktiver i alt | 8.538 | 9.332 | 8.676 | 10.475 | – | – | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.812.000 kr. i 2021 til 10.475.000 kr. i 2024 (+478 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.812 | 1.807 | 8.676 | 10.475 | – | – | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 6.726.000 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.726 | 7.525 | 0 | – | – | – | |
| Passiver i alt | 8.538 | 9.332 | 8.676 | 10.475 | – | – | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | – | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ry — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Skanderborg