Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Drivvejen 28, 6623 Vorbasse · Drift af campingpladser
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,4 | 1,1 | 1,3 | 1,6 | 1,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 0,4 % | -1 % | -1 % | 3,1 % | 4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 32,6 % | 7,9 % | 14,7 % | 13 % | 12,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 2,5 % | 1 % | 0 % | 3,2 % | 7 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | 17,6 % | -105,3 % | <999 % | 99,5 % | 56,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 545.350 kr. | 693.632 kr. | 837.575 kr. | 1.277.789 kr. | 1.414.726 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 2,5 % | 1 % | 0 % | 3,2 % | 7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 97,5 % | 99 % | 100 % | 96,8 % | 93 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,7 % | 0,2 % | 0,6 % | 0,8 % | 0,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.145.357 kr. i 2022 til 2.076.694 kr. i 2026 (+81 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.145 | 1.345 | 1.823 | 2.047 | 2.077 | +1 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 600.007 kr. i 2022 til 661.968 kr. i 2026 (+10 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 600 | 651 | 986 | 770 | 662 | −14 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 309.413 kr. i 2022 til 927.190 kr. i 2026 (+200 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 309 | 150 | 381 | 789 | 927 | +18 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 38.414 kr. i 2022 til 427.923 kr. i 2026 (+1014 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 38 | -138 | -104 | 329 | 428 | +30 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 33.272 kr. i 2022 til 341.657 kr. i 2026 (+927 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 33 | -89 | -84 | 259 | 342 | +32 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 7.095 | 8.421 | 8.130 | 7.990 | 8.334 | +4 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 7.095 | 8.421 | 8.130 | 7.990 | 8.334 | +4 % | |
| Varebeholdninger | 90 | 114 | 116 | 104 | 92 | −12 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 10.000 kr. i 2022 til 7.832 kr. i 2026 (−22 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 10 | 4 | 11 | 14 | 8 | −43 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 458 | 181 | 260 | 223 | 214 | −4 % | |
| Aktiver i alt | 7.554 | 8.602 | 8.391 | 8.213 | 8.547 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 188.951 kr. i 2022 til 601.738 kr. i 2026 (+218 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 189 | 85 | 1 | 260 | 602 | +131 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 5.956.295 kr. i 2022 til 6.114.939 kr. i 2026 (+3 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.956 | 6.234 | 6.619 | 6.235 | 6.115 | −2 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.408.422 kr. i 2022 til 1.766.676 kr. i 2026 (+25 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.408 | 2.283 | 1.770 | 1.718 | 1.767 | +3 % | |
| Passiver i alt | 7.554 | 8.602 | 8.391 | 8.213 | 8.547 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | 2 | 4 | 3 | 2 | −33 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vorbasse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Billund