God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sølystgade 7, 8000 Aarhus C · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 0,8 % | 1,4 % | 8 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 95,9 % | 135 % | 120,8 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | — | 10,8 % | 12,3 % | 20,3 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 7,5 % | 11,5 % | 39,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 10,8 % | 12,3 % | 20,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 89,2 % | 87,7 % | 79,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 95,4 % | 132,7 % | 118,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 126.075 kr. i 2021 til 438.681 kr. i 2025 (+248 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 126 | 394 | 462 | 481 | 439 | −9 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 126.075 kr. i 2021 til 538.681 kr. i 2025 (+327 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 126 | 197 | 302 | 361 | 539 | +49 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -40.368 kr. i 2021 til 959.037 kr. i 2025 (+2476 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -40 | 46 | 145 | 207 | 959 | +362 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -40.368 kr. i 2021 til 768.913 kr. i 2025 (+2005 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -40 | 0 | 78 | 134 | 769 | +473 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 9.697 | 9.500 | 9.340 | 9.220 | 9.320 | +1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 9.697 | 9.500 | 9.340 | 9.220 | 9.320 | +1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 161.196 kr. i 2021 til 246.350 kr. i 2025 (+53 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 161 | 303 | 266 | 338 | 246 | −27 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 213 | 303 | 268 | 344 | 252 | −27 % | |
| Aktiver i alt | 9.910 | 9.803 | 9.608 | 9.564 | 9.572 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 959.632 kr. i 2021 til 1.940.898 kr. i 2025 (+102 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 960 | 960 | 1.038 | 1.172 | 1.941 | +66 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 8.714.703 kr. i 2021 til 7.422.357 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.715 | 8.590 | 8.291 | 8.137 | 7.422 | −9 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 235.417 kr. i 2021 til 208.424 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 235 | 253 | 279 | 255 | 208 | −18 % | |
| Passiver i alt | 9.910 | 9.803 | 9.608 | 9.564 | 9.572 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 1 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aarhus C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus