Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Slotsvej 73, 2920 Charlottenlund · Formidlingsaktiviteter inden for ikke-specialiseret detailhandel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 17,1 % | 15,2 % | 39,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | 550,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 93,2 % | 95,5 % | 88,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 18,3 % | 15,9 % | 45 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 93,2 % | 95,5 % | 88,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 6,8 % | 4,5 % | 11,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | 416 % | 187,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 118.062 kr. i 2021 til 197.952 kr. i 2025 (+68 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 118 | 69 | 73 | 76 | 198 | +159 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 115.757 kr. i 2021 til 468.679 kr. i 2025 (+305 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 116 | 102 | 95 | 98 | 469 | +377 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 91.095 kr. i 2021 til 417.119 kr. i 2025 (+358 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 91 | 87 | 79 | 81 | 417 | +413 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | 56 | 78 | 99 | 371 | +275 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 56 | 78 | 99 | 371 | +275 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | 317 | 443 | +40 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 285.088 kr. i 2021 til 231.359 kr. i 2025 (−19 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 285 | 256 | 374 | 101 | 231 | +129 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 313 | 324 | 382 | 435 | 680 | +56 % | |
| Aktiver i alt | 313 | 380 | 460 | 534 | 1.051 | +97 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 263.242 kr. i 2021 til 927.092 kr. i 2025 (+252 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 263 | 350 | 429 | 510 | 927 | +82 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 49.615 kr. i 2021 til 123.416 kr. i 2025 (+149 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 50 | 30 | 31 | 24 | 123 | +408 % | |
| Passiver i alt | 313 | 380 | 460 | 534 | 1.051 | +97 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Charlottenlund — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte