Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Strandvejen 28, 4520 Svinninge · Vejgodstransport
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,1 | 1,3 | 1,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 7,9 % | 16,7 % | 13,9 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 109,2 % | 152,1 % | 207,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 44,4 % | 49,1 % | 57,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 17,8 % | 34,1 % | 24,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 458.402 kr. | 939.051 kr. | 918.270 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 44,4 % | 49,1 % | 57,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 55,6 % | 50,9 % | 42,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 30,8 % | 80,6 % | 108,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 2.030.870 kr. i 2023 til 3.085.207 kr. i 2025 (+52 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.031 | 2.912 | 3.085 | +6 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.572.468 kr. i 2023 til 2.166.937 kr. i 2025 (+38 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.572 | 1.973 | 2.167 | +10 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 260.902 kr. i 2023 til 706.292 kr. i 2025 (+171 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 261 | 742 | 706 | −5 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 251.997 kr. i 2023 til 687.889 kr. i 2025 (+173 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 252 | 724 | 688 | −5 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 193.653 kr. i 2023 til 521.257 kr. i 2025 (+169 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 194 | 561 | 521 | −7 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.210 | 1.075 | 968 | −10 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.210 | 1.075 | 968 | −10 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 347.596 kr. i 2023 til 1.455.253 kr. i 2025 (+319 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 348 | 1.206 | 1.455 | +21 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.233 | 2.276 | 2.780 | +22 % | |
| Aktiver i alt | 2.443 | 3.351 | 3.748 | +12 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.084.943 kr. i 2023 til 2.166.724 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.085 | 1.645 | 2.167 | +32 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.128.858 kr. i 2023 til 1.337.268 kr. i 2025 (+18 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.129 | 1.497 | 1.337 | −11 % | |
| Passiver i alt | 2.443 | 3.351 | 3.748 | +12 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 4 | 4 | 4 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Svinninge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holbæk