Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Trueholmvej 2, 8381 Tilst · Vejgodstransport
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,3 | 1,3 | 1,2 | 1,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 10,5 % | 11,8 % | 7,6 % | 8,5 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 147,2 % | 128 % | 130,6 % | 196,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 57,5 % | 62,7 % | 66,5 % | 67,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 18,3 % | 18,9 % | 11,4 % | 12,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 2.131.690 kr. | 2.766.696 kr. | 2.104.150 kr. | 3.104.591 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 57,5 % | 62,7 % | 66,5 % | 67,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 42,5 % | 37,3 % | 33,5 % | 32,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 19,2 % | 13,1 % | 10,6 % | 112 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 7.176.174 kr. i 2021 til 9.931.157 kr. i 2025 (+38 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7.176 | 8.062 | 8.741 | 8.498 | 9.931 | +17 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 5.287.847 kr. i 2021 til 6.826.566 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.288 | 5.930 | 5.974 | 6.394 | 6.827 | +7 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.443.798 kr. i 2021 til 1.718.008 kr. i 2025 (+19 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.444 | 1.681 | 2.073 | 1.450 | 1.718 | +19 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.314.666 kr. i 2021 til 1.607.371 kr. i 2025 (+22 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.315 | 1.567 | 1.936 | 1.301 | 1.607 | +24 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.024.314 kr. i 2021 til 1.255.285 kr. i 2025 (+23 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.024 | 1.214 | 1.513 | 1.017 | 1.255 | +23 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 8.284 | 8.991 | 10.567 | 11.295 | 10.476 | −7 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 61 | 63 | 65 | 67 | 69 | +3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 8.346 | 9.054 | 10.632 | 11.363 | 10.546 | −7 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 841.816 kr. i 2021 til 2.435.003 kr. i 2025 (+189 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 842 | 320 | 221 | 166 | 2.435 | +1363 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.561 | 2.459 | 2.151 | 2.045 | 4.277 | +109 % | |
| Aktiver i alt | 10.907 | 11.513 | 12.783 | 13.408 | 14.823 | +11 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.419.494 kr. i 2021 til 10.032.189 kr. i 2025 (+85 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.419 | 6.622 | 8.017 | 8.912 | 10.032 | +13 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 2.774.316 kr. i 2021 til 1.707.374 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.774 | 2.522 | 2.278 | 2.000 | 1.707 | −15 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.181.654 kr. i 2021 til 2.173.909 kr. i 2025 (−0 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.182 | 1.671 | 1.681 | 1.567 | 2.174 | +39 % | |
| Passiver i alt | 10.907 | 11.513 | 12.783 | 13.408 | 14.823 | +11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 12 kr. i 2021 til 14 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12 | 13 | 14 | 14 | 14 | 0 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tilst — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus