Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Julsgårdvej 8, 7330 Brande · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -0,7 % | -0,1 % | -6 % | 15,2 % | 7,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 24,6 % | 5,4 % | 26 % | 0,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 100 % | 19,7 % | -2,5 % | 12,7 % | 12 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | -0,7 % | -0,7 % | 238,4 % | 119,4 % | 62,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 100 % | 19,7 % | -2,5 % | 12,7 % | 12 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0 % | 80,3 % | 102,5 % | 87,3 % | 88 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 24,6 % | 5,4 % | 26 % | 0,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 0 kr. i 2021 til -47.875 kr. i 2025. Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 0 | -21 | -11 | -48 | −335 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | 0 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 0 kr. i 2021 til -47.875 kr. i 2025. Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | – | -21 | -11 | -48 | −335 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -287 kr. i 2021 til 240.294 kr. i 2025 (+83826 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -0 | -0 | – | – | 240 | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -287 kr. i 2021 til 240.294 kr. i 2025 (+83826 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -0 | -0 | -67 | 172 | 240 | +40 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | 158 | 1.102 | 1.112 | 3.198 | +188 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 158 | 1.102 | 1.112 | 3.198 | +188 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 38.933 kr. i 2021 til 5.395 kr. i 2025 (−86 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 39 | 39 | 4 | 20 | 5 | −73 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 39 | 39 | 4 | 20 | 5 | −73 % | |
| Aktiver i alt | 39 | 196 | 1.106 | 1.132 | 3.204 | +183 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 38.933 kr. i 2021 til 384.124 kr. i 2025 (+887 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 39 | 39 | -28 | 144 | 384 | +167 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.056.951 kr. i 2023 til 486.061 kr. i 2025 (−54 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 1.057 | 910 | 486 | −47 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 157.500 kr. i 2022 til 2.333.558 kr. i 2025 (+1382 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 158 | 77 | 78 | 2.334 | +2886 % | |
| Passiver i alt | 39 | 196 | 1.106 | 1.132 | 3.204 | +183 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2023 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Brande — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ikast-Brande