Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bønderbyvej 21, 6270 Tønder · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -12,7 % | -51,9 % | 23,3 % | 34,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 109,8 % | 79,1 % | 6,3 % | 75,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 96,3 % | 91,8 % | 97,9 % | 93,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -13,1 % | -56,5 % | 23,8 % | 37 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 96,3 % | 91,8 % | 97,9 % | 93,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 3,7 % | 8,2 % | 2,1 % | 6,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 15,6 % | 0,4 % | 1,1 % | 0,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | -6 | -6 | -6 | -6 | -6 | 0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -6 | -6 | -6 | -6 | -6 | 0 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 600.929 kr. i 2021 til 529.224 kr. i 2025 (−12 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 601 | -141 | -388 | 215 | 529 | +147 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 610.550 kr. i 2021 til 529.224 kr. i 2025 (−13 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 611 | -141 | -388 | 215 | 529 | +147 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 505 | 1.071 | 700 | 920 | 1.456 | +58 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 505 | 1.071 | 700 | 920 | 1.456 | +58 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 27.290 kr. i 2021 til 224 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 27 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 90 | 45 | 48 | 1 | 77 | +6204 % | |
| Aktiver i alt | 595 | 1.117 | 748 | 921 | 1.533 | +66 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 522.077 kr. i 2021 til 1.430.768 kr. i 2025 (+174 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 522 | 1.075 | 687 | 902 | 1.431 | +59 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 72.822 kr. i 2021 til 102.296 kr. i 2025 (+40 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 73 | 41 | 61 | 19 | 102 | +425 % | |
| Passiver i alt | 595 | 1.117 | 748 | 921 | 1.533 | +66 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tønder — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Tønder