Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kærhaven 20, 6064 Jordrup · Andre forretningsserviceaktiviteter i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 25,7 % | 10,8 % | 36,6 % | 18 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 446 % | 926,3 % | 709,7 % | 606,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 77,6 % | 89,2 % | 85,9 % | 83,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 33,2 % | 12,2 % | 42,6 % | 21,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 77,6 % | 89,2 % | 85,9 % | 83,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 22,4 % | 10,8 % | 14,1 % | 16,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 446 % | 738,2 % | 626,4 % | 564,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 25.982 kr. i 2022 til 44.746 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 26 | 14 | 67 | 45 | −33 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 25.982 kr. i 2022 til 44.746 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 26 | 14 | 67 | 45 | −33 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 25.506 kr. i 2022 til 44.034 kr. i 2025 (+73 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 26 | 11 | 66 | 44 | −33 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 19.852 kr. i 2022 til 32.616 kr. i 2025 (+64 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 20 | 8 | 51 | 33 | −35 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 77.150 kr. i 2022 til 168.541 kr. i 2025 (+118 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 77 | 61 | 122 | 169 | +38 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 77 | 76 | 138 | 181 | +31 % | |
| Aktiver i alt | 77 | 76 | 138 | 181 | +31 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 59.852 kr. i 2022 til 151.301 kr. i 2025 (+153 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 60 | 68 | 119 | 151 | +27 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 17.298 kr. i 2022 til 29.848 kr. i 2025 (+73 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 17 | 8 | 19 | 30 | +53 % | |
| Passiver i alt | 77 | 76 | 138 | 181 | +31 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Jordrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kolding