Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Tinksmedevej 13, 6851 Janderup Vestj · Gennemførelse af byggeprojekter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 4,2 | 5,9 | 6,6 | 8,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 25,9 % | 1,9 % | 3,5 % | 1,1 % | 2,5 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 33,3 % | 16,5 % | 9,5 % | 0,9 % | 0,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 28,7 % | 14,2 % | 12,1 % | 13,3 % | 16 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 90,3 % | 13,1 % | 29,1 % | 8,6 % | 15,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 1.439.824 kr. | 4.095.959 kr. | 2.670.890 kr. | 3.497.689 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 28,7 % | 14,2 % | 12,1 % | 13,3 % | 16 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 71,3 % | 85,8 % | 87,9 % | 86,7 % | 84 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | — | 0,2 % | 0,9 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 4.599.619 kr. i 2022 til 3.497.689 kr. i 2026 (−24 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.600 | 1.440 | 4.096 | 2.671 | 3.498 | +31 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.097.815 kr. i 2023 til 3.082.182 kr. i 2026 (+181 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 1.098 | 3.399 | 2.265 | 3.082 | +36 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 4.329.091 kr. i 2022 til 1.717.573 kr. i 2026 (−60 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.329 | 822 | 2.467 | 847 | 1.718 | +103 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 3.377.091 kr. i 2022 til 1.248.295 kr. i 2026 (−63 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.377 | 566 | 1.770 | 572 | 1.248 | +118 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 9.993 | 26.000 | 45.920 | 49.765 | 49.351 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 9.993 | 26.000 | 45.920 | 49.765 | 49.351 | −1 % | |
| Varebeholdninger | 3.015 | 4.098 | 1.449 | 0 | – | – | |
| Likvide beholdninger | 0 | – | 82 | 217 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.049 | 4.258 | 4.095 | 217 | 87 | −60 % | |
| Aktiver i alt | 13.042 | 30.258 | 50.015 | 49.982 | 49.438 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.739.692 kr. i 2022 til 7.895.781 kr. i 2026 (+111 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.740 | 4.305 | 6.076 | 6.647 | 7.896 | +19 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 223.000 kr. i 2023 til 30.961.389 kr. i 2026 (+13784 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 223 | 445 | 19.436 | 30.961 | +59 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 9.153.050 kr. i 2022 til 10.581.252 kr. i 2026 (+16 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.153 | 25.729 | 43.243 | 23.898 | 10.581 | −56 % | |
| Passiver i alt | 13.042 | 30.258 | 50.015 | 49.982 | 49.438 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Janderup Vestj — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.