Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Jægervænget 13, 2670 Greve · Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -19,6 % | 23,9 % | 11,7 % | -8,7 % | 29,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | 176,3 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | 48,4 % | 49,4 % | 62,6 % | 43,3 % | 56 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -40,4 % | 48,5 % | 18,7 % | -20 % | 52,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 48,4 % | 49,4 % | 62,6 % | 43,3 % | 56 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 51,6 % | 50,6 % | 37,4 % | 56,7 % | 44 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 186,1 % | 186,8 % | 249,3 % | 140,2 % | 199,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 396.495 kr. i 2022 til 765.369 kr. i 2026 (+93 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 396 | 673 | 584 | 617 | 765 | +24 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 432.285 kr. i 2022 til 643.932 kr. i 2026 (+49 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 432 | 579 | 552 | 637 | 644 | +1 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -35.790 kr. i 2022 til 121.437 kr. i 2026 (+439 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -36 | 94 | 31 | -20 | 121 | +698 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -39.662 kr. i 2022 til 119.483 kr. i 2026 (+401 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -40 | 92 | 30 | -22 | 119 | +650 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -39.662 kr. i 2022 til 118.581 kr. i 2026 (+399 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -40 | 92 | 30 | -22 | 119 | +646 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 194.299 kr. i 2022 til 354.095 kr. i 2026 (+82 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 194 | 364 | 238 | 200 | 354 | +77 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | – | 251 | – | – | |
| Aktiver i alt | 203 | 385 | 256 | 251 | 405 | +62 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 98.109 kr. i 2022 til 227.118 kr. i 2026 (+131 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 98 | 190 | 160 | 109 | 227 | +109 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 0 kr. i 2023 til 902 kr. i 2026. Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 0 | 0 | 0 | 1 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 104.393 kr. i 2022 til 177.364 kr. i 2026 (+70 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 104 | 195 | 96 | 142 | 177 | +25 % | |
| Passiver i alt | 203 | 385 | 256 | 251 | 405 | +62 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Greve — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.