Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lyskær 8A, 2730 Herlev · Køb og salg af egen fast ejendom
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 12,8 % | 7 % | 8,1 % | 7,8 % | 5,3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 354,9 % | 557,3 % | 62,7 % | 132,9 % | 5,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 41,6 % | 45,4 % | 35,2 % | 40,5 % | 30,6 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 30,8 % | 15,4 % | 23 % | 19,2 % | 17,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 41,6 % | 45,4 % | 35,2 % | 40,5 % | 30,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 58,4 % | 54,6 % | 64,8 % | 59,5 % | 69,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 1,1 % | 0,4 % | 0,7 % | 0,3 % | 0,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.336.752 kr. i 2021 til 1.209.193 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.337 | 1.531 | 1.413 | 1.580 | 1.209 | −23 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 2.636.752 kr. i 2021 til 1.300.483 kr. i 2025 (−51 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.637 | 1.481 | 1.473 | 1.680 | 1.300 | −23 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.684.509 kr. i 2021 til 1.057.069 kr. i 2025 (−61 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.685 | 1.584 | 1.540 | 1.589 | 1.057 | −33 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 2.093.927 kr. i 2021 til 824.450 kr. i 2025 (−61 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.094 | 1.236 | 1.201 | 1.240 | 824 | −33 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 14.300 | 14.250 | 14.400 | 14.500 | 15.500 | +7 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 14.300 | 14.250 | 14.400 | 14.500 | 15.500 | +7 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 6.583 kr. i 2021 til 3.543 kr. i 2025 (−46 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7 | 3 | 5 | 3 | 4 | +18 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.043 | 3.422 | 464 | 1.481 | 170 | −89 % | |
| Aktiver i alt | 16.343 | 17.672 | 14.864 | 15.981 | 15.670 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 6.790.943 kr. i 2021 til 4.792.249 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.791 | 8.027 | 5.228 | 6.468 | 4.792 | −26 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 7.564.987 kr. i 2021 til 6.035.817 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 7.565 | 7.540 | 7.281 | 6.671 | 6.036 | −10 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 575.677 kr. i 2021 til 2.950.161 kr. i 2025 (+412 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 576 | 614 | 740 | 1.115 | 2.950 | +165 % | |
| Passiver i alt | 16.343 | 17.672 | 14.864 | 15.981 | 15.670 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herlev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herlev