God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
St. Ladegårdsvej 5A, 4180 Sorø · Anden rengøring
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 160,6 | 101 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 46,6 % | 27,1 % | 7,5 % | 15,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 209,6 % | 187 % | 120,4 % | 120,4 % | God | |
| Soliditetsgrad | 52,3 % | 47,6 % | 17,9 % | 28,3 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 89,2 % | 56,9 % | 42,3 % | 53,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 768.734 kr. | 1.743.412 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 52,3 % | 47,6 % | 17,9 % | 28,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 47,7 % | 52,4 % | 82,1 % | 71,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,1 % | 0,8 % | 0,8 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 357.132 kr. i 2022 til 1.743.412 kr. i 2025 (+388 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 357 | 522 | 769 | 1.743 | +127 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 763.946 kr. i 2024 til 1.726.157 kr. i 2025 (+126 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 764 | 1.726 | +126 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 357.109 kr. i 2022 til 1.600.605 kr. i 2025 (+348 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 357 | 601 | 669 | 1.601 | +139 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 330.687 kr. i 2022 til 1.239.010 kr. i 2025 (+275 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 331 | 411 | 485 | 1.239 | +156 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 35 | 79 | 1.302 | +1539 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 353 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 35 | 79 | 1.655 | +1983 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 224 kr. i 2022 til 39.586 kr. i 2024 (+17572 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 6 | 40 | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 709 | 1.483 | 6.340 | 6.545 | +3 % | |
| Aktiver i alt | 709 | 1.518 | 6.419 | 8.200 | +28 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 370.687 kr. i 2022 til 2.318.049 kr. i 2025 (+525 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 371 | 723 | 1.147 | 2.318 | +102 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | 387 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 338.193 kr. i 2022 til 5.435.063 kr. i 2025 (+1507 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 338 | 793 | 5.268 | 5.435 | +3 % | |
| Passiver i alt | 709 | 1.518 | 6.419 | 8.200 | +28 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | – | – | 1 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Sorø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.