Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ramsøvej 30, 8382 Hinnerup · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 10,5 | 9,2 | 7,6 | 21,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -2,3 % | 3,1 % | 0,5 % | 5,7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 5 % | 57,3 % | 33,5 % | 76,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 21 % | 21,6 % | 24,7 % | 24,4 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -11 % | 14,3 % | 2,1 % | 23,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -314.886 kr. | 1.739.049 kr. | 1.049.342 kr. | 2.285.931 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 21 % | 21,6 % | 24,7 % | 24,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 79 % | 78,4 % | 75,3 % | 75,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 1,4 % | 53,4 % | 24,7 % | 76,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.627.897 kr. i 2021 til 2.285.931 kr. i 2025 (+40 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.628 | 1.487 | 1.230 | 1.017 | 2.286 | +125 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.484.947 kr. i 2021 til 2.179.903 kr. i 2025 (+47 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.485 | -456 | 1.606 | 915 | 2.180 | +138 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.276.010 kr. i 2021 til 1.591.558 kr. i 2025 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.276 | -702 | 1.019 | 173 | 1.592 | +818 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 987.773 kr. i 2021 til 1.221.625 kr. i 2025 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 988 | -555 | 787 | 129 | 1.222 | +850 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 25.745 | 23.700 | 23.700 | 24.300 | 19.512 | −20 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 25.745 | 23.700 | 23.700 | 24.300 | 19.512 | −20 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 370.601 kr. i 2021 til 1.973.873 kr. i 2025 (+433 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 371 | 61 | 1.729 | 571 | 1.974 | +246 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 478 | 209 | 1.857 | 775 | 1.974 | +155 % | |
| Aktiver i alt | 26.223 | 23.909 | 25.557 | 25.075 | 21.486 | −14 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 5.705.850 kr. i 2021 til 5.250.635 kr. i 2025 (−8 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.706 | 5.028 | 5.511 | 6.192 | 5.251 | −15 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 14.596.104 kr. i 2021 til 12.863.911 kr. i 2025 (−12 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 14.596 | 13.488 | 15.589 | 15.196 | 12.864 | −15 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 4.292.101 kr. i 2021 til 2.579.580 kr. i 2025 (−40 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.292 | 4.200 | 3.240 | 2.312 | 2.580 | +12 % | |
| Passiver i alt | 26.223 | 23.909 | 25.557 | 25.075 | 21.486 | −14 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hinnerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Favrskov