Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Strandhuse 35, 7900 Nykøbing M · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 3,9 | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 3,7 % | 6,1 % | 5,3 % | 5,7 % | 5,8 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 49,3 % | 68,5 % | 53,9 % | 70,6 % | 85,6 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 48,8 % | 54,1 % | 57,2 % | 62 % | 67 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 7,6 % | 11,2 % | 9,2 % | 9,2 % | 8,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 389.980 kr. | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 48,8 % | 54,1 % | 57,2 % | 62 % | 67 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 51,2 % | 45,9 % | 42,8 % | 38 % | 33 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 33,3 % | 53,3 % | 39,3 % | 55,2 % | 71,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 725.879 kr. i 2021 til 820.757 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 726 | 808 | 768 | 825 | 821 | −1 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 184.061 kr. i 2021 til 191.208 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 184 | 185 | 185 | 186 | 191 | +3 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 389.980 kr. i 2021 til 623.269 kr. i 2022 (+60 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 390 | 623 | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 362.243 kr. i 2021 til 586.957 kr. i 2025 (+62 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 362 | 596 | 517 | 569 | 587 | +3 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 282.158 kr. i 2021 til 457.199 kr. i 2025 (+62 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 282 | 465 | 403 | 444 | 457 | +3 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 7.250 | 7.250 | 7.250 | 7.250 | 7.250 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 7.250 | 7.250 | 7.250 | 7.250 | 7.250 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 209.598 kr. i 2021 til 502.665 kr. i 2025 (+140 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 210 | 335 | 274 | 387 | 503 | +30 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 310 | 430 | 375 | 495 | 605 | +22 % | |
| Aktiver i alt | 7.560 | 7.680 | 7.625 | 7.745 | 7.855 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.690.004 kr. i 2021 til 5.259.226 kr. i 2025 (+43 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.690 | 4.155 | 4.358 | 4.802 | 5.259 | +10 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.852.293 kr. i 2021 til 480.803 kr. i 2025 (−74 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.852 | 1.501 | 1.168 | 833 | 481 | −42 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 628.512 kr. i 2021 til 706.470 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 629 | 628 | 697 | 701 | 706 | +1 % | |
| Passiver i alt | 7.560 | 7.680 | 7.625 | 7.745 | 7.855 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
19 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nykøbing M — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.