Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Udsigten 17, 8722 Hedensted · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 7,5 % | 7,6 % | 2,5 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,1 % | 98,6 % | 99,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 7,6 % | 7,7 % | 2,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,1 % | 98,6 % | 99,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,9 % | 1,4 % | 0,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | 328,7 % | 192,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -26.390 kr. i 2021 til -16.662 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -26 | -28 | -11 | -11 | -17 | −50 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -26.390 kr. i 2021 til -16.662 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -26 | -28 | -11 | -11 | -17 | −50 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 167.181 kr. i 2021 til 168.778 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 167 | 444 | 375 | 415 | 169 | −59 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 146.149 kr. i 2021 til 131.136 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 146 | 441 | 357 | 388 | 131 | −66 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.293 | 1.724 | 2.018 | 0 | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.293 | 1.724 | 2.018 | 0 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 45.541 kr. i 2021 til 93.276 kr. i 2025 (+105 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 46 | 8 | 448 | 241 | 93 | −61 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.166 | 2.728 | 2.745 | 5.122 | 5.161 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 4.458 | 4.452 | 4.763 | 5.122 | 5.161 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 4.440.381 kr. i 2021 til 5.112.906 kr. i 2025 (+15 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.440 | 4.424 | 4.722 | 5.049 | 5.113 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 17.801 kr. i 2021 til 48.372 kr. i 2025 (+172 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 18 | 28 | 41 | 73 | 48 | −34 % | |
| Passiver i alt | 4.458 | 4.452 | 4.763 | 5.122 | 5.161 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hedensted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hedensted