Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Røddingvej 2, 7480 Vildbjerg · Opførelse af bygninger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,5 | 1,2 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 14,3 % | 8,5 % | 6,4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 125,3 % | 154,7 % | 156,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 49,8 % | 55,6 % | 61,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 28,8 % | 15,3 % | 10,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 2.215.067 kr. | 1.759.804 kr. | 1.496.344 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 49,8 % | 55,6 % | 61,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 50,2 % | 44,4 % | 38,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 64,7 % | 110,8 % | 82,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 3.969.828 kr. i 2021 til 4.640.780 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.970 | 3.927 | 4.442 | 4.448 | 4.641 | +4 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 2.070.974 kr. i 2021 til 3.144.436 kr. i 2025 (+52 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.071 | 2.206 | 2.227 | 2.688 | 3.144 | +17 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.211.084 kr. i 2021 til 589.352 kr. i 2025 (−51 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.211 | 967 | 1.457 | 819 | 589 | −28 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.188.245 kr. i 2021 til 499.421 kr. i 2025 (−58 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.188 | 911 | 1.395 | 756 | 499 | −34 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 926.796 kr. i 2021 til 389.371 kr. i 2025 (−58 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 927 | 710 | 1.087 | 590 | 389 | −34 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.687 | 1.802 | 2.960 | 2.277 | 2.512 | +10 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.687 | 1.802 | 2.960 | 2.277 | 2.512 | +10 % | |
| Varebeholdninger | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 0 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.520.866 kr. i 2021 til 1.877.242 kr. i 2025 (+23 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.521 | 2.517 | 2.385 | 3.349 | 1.877 | −44 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.129 | 3.669 | 4.619 | 4.676 | 3.570 | −24 % | |
| Aktiver i alt | 4.816 | 5.471 | 7.579 | 6.953 | 6.083 | −13 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.230.333 kr. i 2021 til 3.756.759 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.230 | 3.191 | 3.778 | 3.867 | 3.757 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.528.536 kr. i 2021 til 2.280.877 kr. i 2025 (+49 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.529 | 2.249 | 3.685 | 3.022 | 2.281 | −25 % | |
| Passiver i alt | 4.816 | 5.471 | 7.579 | 6.953 | 6.083 | −13 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 3 kr. i 2021 til 4 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | +33 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vildbjerg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning