Finansiel kreditstyrke
BETAMeget stærk
Confidence 100%
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Långawten 24, 8643 Ans By · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 8 % | -10,4 % | 7,4 % | 5,7 % | 9,7 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 94,8 % | 94,3 % | 92,9 % | 95,6 % | 94,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 8,5 % | -11 % | 8 % | 5,9 % | 10,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 94,8 % | 94,3 % | 92,9 % | 95,6 % | 94,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 5,2 % | 5,7 % | 7,1 % | 4,4 % | 5,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 153,8 % | 141,8 % | 131,3 % | 86,1 % | 36,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -21.617 kr. i 2021 til -22.480 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -22 | -21 | -22 | -22 | -22 | −2 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -22.332 kr. i 2023 til -22.480 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | -22 | -22 | -22 | −2 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 228.360 kr. i 2021 til 302.755 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 228 | -257 | 202 | 152 | 303 | +99 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 177.420 kr. i 2021 til 225.610 kr. i 2025 (+27 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 177 | -203 | 156 | 119 | 226 | +89 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 177.561 kr. i 2021 til 46.133 kr. i 2025 (−74 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 178 | 159 | 195 | 80 | 46 | −42 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.210 | 1.954 | 2.096 | 2.099 | 2.315 | +10 % | |
| Aktiver i alt | 2.210 | 1.954 | 2.096 | 2.099 | 2.315 | +10 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.094.463 kr. i 2021 til 2.187.243 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.094 | 1.842 | 1.947 | 2.007 | 2.187 | +9 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 115.418 kr. i 2021 til 127.408 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 115 | 112 | 149 | 93 | 127 | +38 % | |
| Passiver i alt | 2.210 | 1.954 | 2.096 | 2.099 | 2.315 | +10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske