Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Drosselvej 2, 6400 Sønderborg · Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,1 | 1 | 1,1 | 1,5 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 11 % | 0,7 % | 16,4 % | 41,2 % | 11,4 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 393,9 % | 175,4 % | 145,4 % | 147 % | 160,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 81,8 % | 63,7 % | 57,8 % | 60,1 % | 49,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 13,4 % | 1,1 % | 28,4 % | 68,5 % | 22,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 57.940 kr. | -2.272 kr. | 103.271 kr. | 534.254 kr. | 339.541 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 81,8 % | 63,7 % | 57,8 % | 60,1 % | 49,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 18,2 % | 36,3 % | 42,2 % | 39,9 % | 50,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 142,9 % | 95,7 % | 60,1 % | 62 % | 113,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 537.243 kr. i 2021 til 2.108.394 kr. i 2025 (+292 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 537 | 480 | 681 | 1.392 | 2.108 | +51 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 479.303 kr. i 2021 til 1.768.853 kr. i 2025 (+269 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 479 | 482 | 578 | 858 | 1.769 | +106 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 41.547 kr. i 2021 til 251.548 kr. i 2025 (+505 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 42 | -21 | 88 | 470 | 252 | −46 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 35.535 kr. i 2021 til 242.587 kr. i 2025 (+583 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 36 | 10 | 84 | 470 | 243 | −48 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 32.432 kr. i 2021 til 169.695 kr. i 2025 (+423 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 32 | 1 | 51 | 392 | 170 | −57 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 96 | 91 | 102 | 394 | 307 | −22 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 40 | 40 | 40 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 96 | 91 | 142 | 434 | 347 | −20 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 72.565 kr. i 2021 til 810.393 kr. i 2025 (+1017 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 73 | 61 | 70 | 218 | 810 | +272 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 200 | 111 | 170 | 517 | 1.139 | +120 % | |
| Aktiver i alt | 296 | 202 | 312 | 951 | 1.486 | +56 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 241.763 kr. i 2021 til 741.680 kr. i 2025 (+207 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 242 | 129 | 180 | 572 | 742 | +30 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 50.781 kr. i 2021 til 711.512 kr. i 2025 (+1301 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 51 | 63 | 117 | 352 | 712 | +102 % | |
| Passiver i alt | 296 | 202 | 312 | 951 | 1.486 | +56 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2022 til 4 kr. i 2025 (+300 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 1 | – | 3 | 4 | +33 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Sønderborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Sønderborg