Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Schoutgården 51, 2791 Dragør · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -3,9 % | 2,3 % | 3,1 % | 5 % | 3,1 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,7 % | 98,5 % | 97,6 % | 97,2 % | 97,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -4 % | 2,3 % | 3,2 % | 5,1 % | 3,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,7 % | 98,5 % | 97,6 % | 97,2 % | 97,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,3 % | 1,5 % | 2,4 % | 2,8 % | 2,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 296,4 % | 372,4 % | 210,1 % | 76,1 % | 203,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | -68 | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -46.967 kr. i 2023 til -40.722 kr. i 2026 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -47 | -39 | -42 | -41 | +3 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -132.283 kr. i 2022 til 88.934 kr. i 2026 (+167 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -132 | 67 | 117 | 146 | 89 | −39 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -93.637 kr. i 2022 til 69.357 kr. i 2026 (+174 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -94 | 53 | 71 | 114 | 69 | −39 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.500 | 1.500 | 1.459 | 1.459 | 1.459 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.500 | 1.500 | 1.459 | 1.459 | 1.459 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 88.927 kr. i 2022 til 108.105 kr. i 2026 (+22 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 89 | 132 | 75 | 40 | 108 | +174 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 878 | 823 | 836 | 837 | 773 | −8 % | |
| Aktiver i alt | 2.378 | 2.323 | 2.295 | 2.296 | 2.232 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.348.215 kr. i 2022 til 2.166.672 kr. i 2026 (−8 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.348 | 2.287 | 2.240 | 2.232 | 2.167 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | 19 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 30.000 kr. i 2022 til 53.190 kr. i 2026 (+77 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 30 | 36 | 36 | 52 | 53 | +2 % | |
| Passiver i alt | 2.378 | 2.323 | 2.295 | 2.296 | 2.232 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Dragør — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Dragør