Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Mylius Erichsens Vej 10B, 9210 Aalborg SØ · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 33,7 % | 40,2 % | 2,8 % | 4,9 % | -1,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 0 % | 17 % | 765,9 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 90,9 % | 93,4 % | 92,4 % | 98 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 37,1 % | 43 % | 3 % | 5 % | -1,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 90,9 % | 93,4 % | 92,4 % | 98 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 9,1 % | 6,6 % | 7,6 % | 2 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 17 % | 2,4 % | 192,2 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -2.750 kr. i 2021 til -15.181 kr. i 2025 (−452 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -7 | -9 | -9 | -15 | −63 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 879.913 kr. i 2021 til -69.225 kr. i 2025 (−108 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 880 | 1.792 | 153 | 280 | -69 | −125 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 879.913 kr. i 2021 til -69.660 kr. i 2025 (−108 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 880 | 1.792 | 130 | 221 | -70 | −132 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.609 | 4.408 | 1.936 | 865 | 708 | −18 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.609 | 4.408 | 1.936 | 865 | 708 | −18 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 77 kr. i 2021 til 2.517.770 kr. i 2025 (+3269731 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 50 | 8 | 173 | 2.518 | +1358 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | 50 | 2.708 | 3.615 | 3.487 | −4 % | |
| Aktiver i alt | 2.610 | 4.458 | 4.644 | 4.480 | 4.195 | −6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.371.057 kr. i 2021 til 4.185.254 kr. i 2025 (+77 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.371 | 4.163 | 4.291 | 4.390 | 4.185 | −5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 238.492 kr. i 2021 til 10.000 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 238 | 295 | 354 | 90 | 10 | −89 % | |
| Passiver i alt | 2.610 | 4.458 | 4.644 | 4.480 | 4.195 | −6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aalborg SØ — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aalborg