God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Smedevænget 2, 5560 Aarup · Reparation og lakering af karosseri samt undervognsbehandling
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,2 | 1 | 1,1 | 1 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 5,6 % | 0,2 % | 0,5 % | 1,5 % | 1,2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 138,1 % | 146,3 % | 174,8 % | 181 % | 176,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 44,5 % | 47,4 % | 53,4 % | 52,7 % | 49,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 12,6 % | 0,4 % | 0,8 % | 2,8 % | 2,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 754.489 kr. | 324.460 kr. | 364.372 kr. | 246.403 kr. | 233.293 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 44,5 % | 47,4 % | 53,4 % | 52,7 % | 49,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 55,5 % | 52,6 % | 46,6 % | 47,3 % | 50,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,3 % | 0,1 % | 0,1 % | 0,3 % | 0,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 2.475.216 kr. i 2021 til 2.788.185 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.475 | 2.164 | 2.474 | 2.512 | 2.788 | +11 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.720.727 kr. i 2021 til 2.554.892 kr. i 2025 (+48 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.721 | 1.839 | 2.109 | 2.266 | 2.555 | +13 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 447.334 kr. i 2021 til 118.555 kr. i 2025 (−73 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 447 | 17 | 122 | 96 | 119 | +24 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 378.643 kr. i 2021 til 79.326 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 379 | 16 | 26 | 84 | 79 | −6 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 230.926 kr. i 2021 til 49.093 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 231 | 7 | 16 | 52 | 49 | −6 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.229 | 1.017 | 775 | 489 | 375 | −23 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 114 | 114 | 114 | 114 | 114 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.343 | 1.131 | 889 | 603 | 489 | −19 % | |
| Varebeholdninger | 775 | 925 | 1.140 | 1.133 | 1.363 | +20 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 6.401 kr. i 2021 til 5.380 kr. i 2025 (−16 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6 | 2 | 1 | 5 | 5 | +9 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.770 | 2.739 | 2.577 | 3.006 | 3.450 | +15 % | |
| Aktiver i alt | 4.112 | 3.871 | 3.466 | 3.609 | 3.939 | +9 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.828.710 kr. i 2021 til 1.952.501 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.829 | 1.835 | 1.851 | 1.903 | 1.953 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 175.731 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 176 | 85 | 81 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.005.787 kr. i 2021 til 1.952.608 kr. i 2025 (−3 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.006 | 1.872 | 1.474 | 1.661 | 1.953 | +18 % | |
| Passiver i alt | 4.112 | 3.871 | 3.466 | 3.609 | 3.939 | +9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 5 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | 5 | 7 | 10 | 0 | −100 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aarup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Assens