Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Romlundvej 51, 8831 Løgstrup · Opførelse af bygninger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 2 % | 2,4 % | -5,2 % | -12,3 % | -0,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 99 % | 102,2 % | 96,2 % | 129,3 % | 132,6 % | God | |
| Soliditetsgrad | -1 % | 1,7 % | -3,9 % | 22,7 % | 24,6 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -200,2 % | 144,6 % | 131,9 % | -54,2 % | -1,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | -1 % | 1,7 % | -3,9 % | 22,7 % | 24,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 101 % | 98,3 % | 103,9 % | 77,3 % | 75,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 481.176 kr. i 2021 til 237.733 kr. i 2025 (−51 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 481 | 513 | -766 | -1.696 | 238 | +114 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 296.416 kr. i 2021 til -65.602 kr. i 2025 (−122 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 296 | 481 | -1.374 | -2.338 | -66 | +97 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 231.208 kr. i 2021 til -51.226 kr. i 2025 (−122 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 231 | 375 | -1.072 | -1.824 | -51 | +97 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | 10.231 | 13.872 | 18.967 | 14.016 | 9.802 | −30 % | |
| Likvide beholdninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 11.741 | 15.329 | 20.800 | 14.844 | 13.468 | −9 % | |
| Aktiver i alt | 11.741 | 15.329 | 20.800 | 14.844 | 13.468 | −9 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -115.495 kr. i 2021 til 3.312.558 kr. i 2025 (+2968 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -115 | 259 | -812 | 3.364 | 3.313 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 11.856.322 kr. i 2021 til 10.155.841 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 11.856 | 15.000 | 21.612 | 11.480 | 10.156 | −12 % | |
| Passiver i alt | 11.741 | 15.329 | 20.800 | 14.844 | 13.468 | −9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
9 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Løgstrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Viborg