Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Park Alle 15, 6600 Vejen · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 8,4 | 8,8 | 2,4 | 4 | 157,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 6,4 % | 7,8 % | -0,9 % | -2,9 % | -38,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 19,2 % | 22,3 % | 54,8 % | 55 % | 126,7 % | God | |
| Soliditetsgrad | 16,3 % | 23 % | 21 % | 18,5 % | 21,7 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 39,1 % | 34,1 % | -4,5 % | -15,6 % | -178,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 265.878 kr. | 279.574 kr. | 87.773 kr. | 149.113 kr. | 835.456 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 16,3 % | 23 % | 21 % | 18,5 % | 21,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 83,7 % | 77 % | 79 % | 81,5 % | 78,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 6,2 % | 0,7 % | 16,5 % | 0 % | 42,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 265.878 kr. i 2021 til 835.456 kr. i 2025 (+214 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 266 | 280 | 88 | 149 | 835 | +460 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 234.155 kr. i 2021 til 830.161 kr. i 2025 (+255 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 234 | 248 | 51 | 112 | 830 | +642 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 279.407 kr. i 2021 til -232.467 kr. i 2025 (−183 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 279 | 377 | -49 | -156 | -232 | −49 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 251.532 kr. i 2021 til -518.552 kr. i 2025 (−306 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 252 | 333 | -42 | -126 | -519 | −311 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3.234 | 3.229 | 3.193 | 3.156 | 11 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 460 | 697 | 695 | 700 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.694 | 3.925 | 3.888 | 3.857 | 11 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 80.151 kr. i 2021 til 444.334 kr. i 2025 (+454 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 80 | 10 | 167 | 0 | 444 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 249 | 324 | 556 | 509 | 1.325 | +160 % | |
| Aktiver i alt | 3.943 | 4.249 | 4.444 | 4.365 | 1.336 | −69 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 643.325 kr. i 2021 til 290.208 kr. i 2025 (−55 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 643 | 977 | 935 | 809 | 290 | −64 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 1.937.737 kr. i 2021 til 2.568.964 kr. i 2024 (+33 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.938 | 1.735 | 2.410 | 2.569 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.297.582 kr. i 2021 til 1.045.664 kr. i 2025 (−19 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.298 | 1.454 | 1.013 | 925 | 1.046 | +13 % | |
| Passiver i alt | 3.943 | 4.249 | 4.444 | 4.365 | 1.336 | −69 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejen — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.