Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Onsholtgårdsvej 40, 8260 Viby J · Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | 1 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 30,2 % | -2,4 % | -4,7 % | -16,6 % | 10,3 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 228,7 % | 327,6 % | 283,4 % | 269,4 % | 311,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 70,5 % | 81,8 % | 79,3 % | 86,9 % | 83,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 42,8 % | -2,9 % | -5,9 % | -19,2 % | 12,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | -65.110 kr. | 115.163 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 70,5 % | 81,8 % | 79,3 % | 86,9 % | 83,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 29,5 % | 18,2 % | 20,7 % | 13,1 % | 16,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 208,5 % | 290,8 % | 178,6 % | 124,6 % | 236,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.532.467 kr. i 2021 til 1.835.573 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.532 | 2.122 | 1.690 | 1.711 | 1.836 | +7 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.172.572 kr. i 2021 til 1.720.410 kr. i 2025 (+47 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.173 | 2.179 | 1.733 | 1.687 | 1.720 | +2 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 359.895 kr. i 2021 til 59.364 kr. i 2025 (−84 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 360 | -58 | -44 | -105 | 59 | +156 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 409.784 kr. i 2021 til 61.634 kr. i 2025 (−85 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 410 | -27 | -44 | -105 | 62 | +159 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 318.773 kr. i 2021 til 81.526 kr. i 2025 (−74 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 319 | -21 | -40 | -110 | 82 | +174 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 160 | 107 | −33 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 344 | 356 | 356 | 266 | 266 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 344 | 356 | 356 | 426 | 373 | −13 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 648.133 kr. i 2021 til 315.771 kr. i 2025 (−51 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 648 | 469 | 318 | 108 | 316 | +192 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 711 | 529 | 505 | 234 | 415 | +78 % | |
| Aktiver i alt | 1.055 | 885 | 861 | 660 | 788 | +19 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 744.313 kr. i 2021 til 654.688 kr. i 2025 (−12 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 744 | 723 | 683 | 573 | 655 | +14 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 310.796 kr. i 2021 til 133.352 kr. i 2025 (−57 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 311 | 161 | 178 | 87 | 133 | +54 % | |
| Passiver i alt | 1.055 | 885 | 861 | 660 | 788 | +19 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 3 kr. i 2021 til 4 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3 | 4 | 3 | 3 | 4 | +33 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Viby J — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus