Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Tulipanvang 18, 9500 Hobro · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 21,8 % | 17,6 % | 11,6 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 423,4 % | 438,4 % | 435,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 82 % | 82,4 % | 82,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 26,6 % | 21,3 % | 14,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 82 % | 82,4 % | 82,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 18 % | 17,6 % | 17,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 14,2 % | 3 % | 23,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | -20 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 800.295 kr. i 2021 til 899.253 kr. i 2024 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 800 | 546 | 841 | 899 | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -138.151 kr. i 2021 til 1.166.881 kr. i 2025 (+945 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -138 | 18 | 2.016 | 1.754 | 1.167 | −33 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 66.543 kr. i 2021 til 1.041.284 kr. i 2025 (+1465 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 67 | 137 | 1.760 | 1.564 | 1.041 | −33 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.596 | 1.556 | 1.911 | 2.031 | 1.965 | −3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.596 | 1.556 | 1.911 | 2.031 | 1.965 | −3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 36.585 kr. i 2021 til 374.643 kr. i 2025 (+924 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 37 | 146 | 207 | 47 | 375 | +702 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 6.160 | 6.870 | 7.022 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 6.982 | 6.414 | 8.071 | 8.901 | 8.987 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.378.499 kr. i 2021 til 7.374.805 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.378 | 5.272 | 6.616 | 7.334 | 7.375 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.603.100 kr. i 2021 til 1.611.807 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.603 | 1.142 | 1.455 | 1.567 | 1.612 | +3 % | |
| Passiver i alt | 6.982 | 6.414 | 8.071 | 8.901 | 8.987 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hobro — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Mariagerfjord