Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Borups Allé 3, 2200 København N · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 12,7 % | 27,3 % | 20,3 % | 41,1 % | 6,7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | 49,9 % | 97,5 % | 97,9 % | 98,5 % | 89,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 25,4 % | 28 % | 20,7 % | 41,7 % | 7,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 49,9 % | 97,5 % | 97,9 % | 98,5 % | 89,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 50,1 % | 2,5 % | 2,1 % | 1,5 % | 10,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 462.520 kr. i 2021 til -30.788 kr. i 2025 (−107 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 463 | -31 | -29 | -34 | -31 | +9 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 413.911 kr. i 2021 til 280.107 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 414 | 473 | 538 | 1.734 | 280 | −84 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 459.678 kr. i 2021 til 290.884 kr. i 2025 (−37 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 460 | 660 | 552 | 1.739 | 291 | −83 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.660.156 kr. i 2021 til 459.764 kr. i 2025 (−72 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.660 | 1.085 | 638 | 1.078 | 460 | −57 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Aktiver i alt | 3.620 | 2.413 | 2.727 | 4.226 | 4.350 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.807.597 kr. i 2021 til 3.880.443 kr. i 2025 (+115 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.808 | 2.353 | 2.670 | 4.164 | 3.880 | −7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Passiver i alt | 3.620 | 2.413 | 2.727 | 4.226 | 4.350 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København N — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København