Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gefionsvej 13, 3400 Hillerød · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 12,9 % | 0,4 % | 7,6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 120,9 % | 117,4 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 73,3 % | 72,6 % | 98,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 17,6 % | 0,5 % | 7,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 73,3 % | 72,6 % | 98,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 26,7 % | 27,4 % | 1,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 7,2 % | 1,6 % | 150 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -5.879 kr. i 2023 til -1.424 kr. i 2025 (+76 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6 | -1 | -1 | −16 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 415.355 kr. i 2023 til 157.697 kr. i 2025 (−62 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 415 | 11 | 158 | +1399 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 370.145 kr. i 2023 til 165.221 kr. i 2025 (−55 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 370 | 10 | 165 | +1510 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.946 | 1.864 | 1.265 | −32 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.946 | 1.864 | 1.265 | −32 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 55.479 kr. i 2023 til 36.116 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 55 | 12 | 36 | +197 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 929 | 885 | 919 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 2.875 | 2.749 | 2.184 | −21 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.106.596 kr. i 2023 til 2.160.077 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.107 | 1.995 | 2.160 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 768.248 kr. i 2023 til 24.081 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 768 | 754 | 24 | −97 % | |
| Passiver i alt | 2.875 | 2.749 | 2.184 | −21 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hillerød — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hillerød