God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Lille Rugholmvej 8, 9830 Tårs · Opførelse af bygninger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,6 | 1,4 | 1,2 | 1,3 | 1,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 6,2 % | 2,9 % | 0,7 % | 0,9 % | 1,5 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 255,6 % | 364,4 % | 324,4 % | 213,8 % | 167,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 49,7 % | 62,3 % | 64 % | 50,4 % | 38,5 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 12,5 % | 4,6 % | 1,1 % | 1,9 % | 3,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 9.671.060 kr. | 4.279.334 kr. | 1.922.486 kr. | 1.951.904 kr. | 4.715.305 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 49,7 % | 62,3 % | 64 % | 50,4 % | 38,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 50,3 % | 37,7 % | 36 % | 49,6 % | 61,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 48 % | 97,9 % | 3,7 % | 0 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 24.019.667 kr. i 2022 til 15.970.938 kr. i 2026 (−34 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 24.020 | 14.833 | 8.391 | 7.856 | 15.971 | +103 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 14.348.607 kr. i 2022 til 11.255.633 kr. i 2026 (−22 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 14.349 | 10.553 | 6.469 | 5.904 | 11.256 | +91 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 9.163.841 kr. i 2022 til 4.386.515 kr. i 2026 (−52 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.164 | 3.865 | 1.599 | 1.762 | 4.387 | +149 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 8.620.995 kr. i 2022 til 3.012.242 kr. i 2026 (−65 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.621 | 3.355 | 822 | 1.415 | 3.012 | +113 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 6.720.528 kr. i 2022 til 2.345.319 kr. i 2026 (−65 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.721 | 2.610 | 635 | 1.093 | 2.345 | +115 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 739 | 324 | 764 | 503 | 1.162 | +131 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 38 | 38 | 38 | 38 | 38 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 777 | 362 | 801 | 540 | 1.200 | +122 % | |
| Varebeholdninger | 55.838 | 61.578 | 58.430 | 57.333 | 55.193 | −4 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 20.156.443 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 20.156 | 24.222 | 1.006 | 0 | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 107.442 | 90.175 | 88.390 | 114.752 | 155.960 | +36 % | |
| Aktiver i alt | 108.218 | 90.537 | 89.191 | 115.292 | 157.159 | +36 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 53.805.538 kr. i 2022 til 60.488.536 kr. i 2026 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 53.806 | 56.416 | 57.051 | 58.143 | 60.489 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 42.035.237 kr. i 2022 til 93.141.486 kr. i 2026 (+122 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 42.035 | 24.746 | 27.246 | 53.682 | 93.141 | +74 % | |
| Passiver i alt | 108.218 | 90.537 | 89.191 | 115.292 | 157.159 | +36 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 23 kr. i 2022 til 17 kr. i 2026 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 23 | 17 | 12 | 16 | 17 | +6 % | |
10 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tårs — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hjørring