Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sprogøvej 21, 9800 Hjørring · Oplagring og opbevaring
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,9 | 2,9 | 3,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | -2,1 % | -0 % | 1,4 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 1,9 % | 3,8 % | 0,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 6,6 % | 6,8 % | 18,8 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | -31,8 % | -0,1 % | 7,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 1.639.818 kr. | 3.374.534 kr. | 3.583.910 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 6,6 % | 6,8 % | 18,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 93,4 % | 93,2 % | 81,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0 % | 3,4 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.327.825 kr. i 2021 til 3.583.910 kr. i 2025 (+170 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.328 | 1.238 | 1.640 | 3.375 | 3.584 | +6 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 679.950 kr. i 2021 til 2.495.147 kr. i 2025 (+267 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 680 | 476 | 789 | 2.193 | 2.495 | +14 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 203.233 kr. i 2021 til 758.891 kr. i 2025 (+273 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 203 | 532 | -1.482 | 11 | 759 | +6991 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 158.233 kr. i 2021 til 592.466 kr. i 2025 (+274 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 158 | 214 | -955 | -3 | 592 | +18064 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 21.790 | 40.803 | 44.987 | 43.805 | 41.810 | −5 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 21.790 | 40.803 | 44.987 | 43.805 | 41.810 | −5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 349.418 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 349 | 396 | 0 | 499 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 267 | 556 | 77 | −86 % | |
| Aktiver i alt | 22.241 | 44.845 | 45.253 | 44.361 | 41.887 | −6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.740.088 kr. i 2021 til 7.881.368 kr. i 2025 (+111 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.740 | 3.954 | 2.999 | 2.996 | 7.881 | +163 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 11.689.121 kr. i 2021 til 23.802.216 kr. i 2025 (+104 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 11.689 | 9.752 | 27.221 | 25.871 | 23.802 | −8 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.047.622 kr. i 2021 til 9.561.728 kr. i 2025 (+58 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.048 | 29.951 | 14.372 | 14.819 | 9.562 | −35 % | |
| Passiver i alt | 22.241 | 44.845 | 45.253 | 44.361 | 41.887 | −6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
17 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hjørring — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hjørring