Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gavnøvej 1, 4700 Næstved · Drift af portaler til internettet
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | -0,6 | -0,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | -8,1 % | -19 % | -32,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 19 % | 18 % | 12 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | -7,2 % | -22,5 % | -52,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 111,8 % | 84,4 % | 61,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | -1.533.271 kr. | -2.020.198 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | -90,3 % | -103,6 % | -136,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 107,2 % | 122,5 % | 152,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0,7 % | 4,2 % | 0,3 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er forværret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.175 kr. i 2021 til -1.145.689 kr. i 2025 (−35985 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -11 | -354 | -654 | -1.146 | −75 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 878.953 kr. i 2024 til 874.509 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 879 | 875 | −1 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -1.819.871 kr. i 2024 til -3.463.164 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | -1.820 | -3.463 | −90 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -7.218 kr. i 2021 til -3.963.857 kr. i 2025 (−54816 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -36 | -429 | -2.077 | -3.964 | −91 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -5.432 kr. i 2021 til -3.092.050 kr. i 2025 (−56823 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -28 | -334 | -1.623 | -3.092 | −91 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 554 | 1.273 | 3.439 | 6.928 | 8.037 | +16 % | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 554 | 1.273 | 3.439 | 6.928 | 8.037 | +16 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 66.736 kr. i 2021 til 37.246 kr. i 2025 (−44 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 67 | 45 | 25 | 376 | 37 | −90 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 189 | 242 | 700 | 1.613 | 1.533 | −5 % | |
| Aktiver i alt | 742 | 1.515 | 4.139 | 8.541 | 9.571 | +12 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 63.400 kr. i 2021 til -5.013.646 kr. i 2025 (−8008 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 63 | 35 | -299 | -1.922 | -5.014 | −161 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 558.920 kr. i 2021 til 12.817.885 kr. i 2025 (+2193 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 559 | 1.202 | 3.683 | 8.940 | 12.818 | +43 % | |
| Passiver i alt | 742 | 1.515 | 4.139 | 8.541 | 9.571 | +12 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Næstved — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved