Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sønderkærvej 1, 6990 Ulfborg · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 16 % | 14,5 % | 13,5 % | 13,9 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 325 % | 215,4 % | 271 % | 214,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 95,1 % | 96,2 % | 92,3 % | 83,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 16,8 % | 15 % | 14,6 % | 16,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 95,1 % | 96,2 % | 92,3 % | 83,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 4,9 % | 3,8 % | 7,7 % | 16,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 174,3 % | 61 % | 6,1 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -16.622 kr. i 2021 til -20.453 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -17 | -15 | -13 | -13 | -20 | −56 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -16.622 kr. i 2021 til -20.453 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -17 | -15 | -13 | -13 | -20 | −56 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.110.915 kr. i 2021 til 1.342.105 kr. i 2025 (+21 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.111 | 883 | 883 | 990 | 1.342 | +36 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.116.613 kr. i 2021 til 1.330.466 kr. i 2025 (+19 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.117 | 897 | 883 | 984 | 1.330 | +35 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.065 | 4.711 | 5.601 | 5.768 | 6.070 | +5 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.065 | 4.711 | 5.601 | 5.768 | 6.070 | +5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 18.110 kr. i 2021 til 547 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 18 | 484 | 142 | 35 | 1 | −98 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 293 | 903 | 501 | 1.526 | 3.472 | +127 % | |
| Aktiver i alt | 5.357 | 5.614 | 6.102 | 7.294 | 9.542 | +31 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 4.496.723 kr. i 2021 til 7.926.485 kr. i 2025 (+76 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.497 | 5.336 | 5.869 | 6.731 | 7.926 | +18 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 860.704 kr. i 2021 til 1.615.380 kr. i 2025 (+88 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 861 | 278 | 233 | 563 | 1.615 | +187 % | |
| Passiver i alt | 5.357 | 5.614 | 6.102 | 7.294 | 9.542 | +31 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ulfborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holstebro