Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bjerrevej 44, 8700 Horsens · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 22,2 % | 25,8 % | 22,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 352,2 % | 239,8 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 88,5 % | 88,9 % | 98,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 25,1 % | 29 % | 23,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 88,5 % | 88,9 % | 98,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 11,5 % | 11,1 % | 1,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 276,7 % | 170,2 % | 363,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.237 kr. i 2022 til -9.477 kr. i 2025 (−31 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -9 | -9 | -9 | −4 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 357.940 kr. i 2022 til 521.307 kr. i 2025 (+46 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 358 | 354 | 530 | 521 | −2 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 359.546 kr. i 2022 til 510.989 kr. i 2025 (+42 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 360 | 356 | 530 | 511 | −4 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.190 | 957 | 1.512 | 589 | −61 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.190 | 957 | 1.512 | 589 | −61 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 510.596 kr. i 2023 til 157.724 kr. i 2025 (−69 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 511 | 388 | 158 | −59 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 72 | 650 | 546 | 1.661 | +204 % | |
| Aktiver i alt | 1.262 | 1.607 | 2.059 | 2.250 | +9 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.184.009 kr. i 2022 til 2.206.902 kr. i 2025 (+86 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.184 | 1.423 | 1.831 | 2.207 | +21 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 78.097 kr. i 2022 til 43.380 kr. i 2025 (−44 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 78 | 185 | 228 | 43 | −81 % | |
| Passiver i alt | 1.262 | 1.607 | 2.059 | 2.250 | +9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Horsens — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Horsens