Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hestehaven 18, 4750 Lundby · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 52,1 % | 7,4 % | 63,1 % | 32,7 % | 33,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 167,2 % | 70,6 % | 96,7 % | 132 % | 235 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 70,1 % | 49,8 % | 52,6 % | 60,5 % | 63,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 74,2 % | 14,9 % | 119,8 % | 54,1 % | 53,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 70,1 % | 49,8 % | 52,6 % | 60,5 % | 63,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 29,9 % | 50,2 % | 47,4 % | 39,5 % | 36,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 9,7 % | 6,1 % | 31,1 % | 2,6 % | 8,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 202.346 kr. i 2021 til 203.477 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 202 | 27 | 348 | 183 | 203 | +11 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 202.336 kr. i 2021 til 204.079 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 202 | 27 | 347 | 183 | 204 | +12 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 195 | 236 | 299 | 267 | 87 | −67 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 195 | 236 | 299 | 267 | 87 | −67 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 11.234 kr. i 2021 til 18.820 kr. i 2025 (+68 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 11 | 11 | 81 | 6 | 19 | +227 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 194 | 130 | 252 | 291 | 514 | +77 % | |
| Aktiver i alt | 389 | 366 | 551 | 558 | 602 | +8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 272.572 kr. i 2021 til 382.876 kr. i 2025 (+40 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 273 | 182 | 290 | 338 | 383 | +13 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 116.011 kr. i 2021 til 218.868 kr. i 2025 (+89 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 116 | 184 | 261 | 221 | 219 | −1 % | |
| Passiver i alt | 389 | 366 | 551 | 558 | 602 | +8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Lundby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vordingborg