Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Tuborgvej 62, 4540 Fårevejle · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 6,5 % | 6,9 % | 18,2 % | 30,6 % | 33,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 119,3 % | 118,6 % | 198,7 % | — | 733,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 24,5 % | 23,9 % | 62,7 % | 100 % | 91,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 26,7 % | 28,6 % | 29,1 % | 30,6 % | 36,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 24,5 % | 23,9 % | 62,7 % | 100 % | 91,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 75,5 % | 76,1 % | 37,3 % | 0 % | 8,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 30 % | 8,1 % | 6,3 % | — | 33,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 51.207 kr. i 2021 til 69.717 kr. i 2025 (+36 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 51 | 56 | 55 | 58 | 70 | +21 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 52.603 kr. i 2021 til 69.739 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 53 | 56 | 56 | 58 | 70 | +19 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 80 | 80 | 80 | 80 | 80 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 80 | 80 | 80 | 80 | 80 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 182.159 kr. i 2021 til 5.902 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 182 | 51 | 7 | 6 | 6 | −7 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 724 | 739 | 228 | 111 | 131 | +18 % | |
| Aktiver i alt | 804 | 819 | 308 | 191 | 211 | +11 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 197.162 kr. i 2021 til 193.071 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 197 | 196 | 193 | 191 | 193 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 606.610 kr. i 2021 til 17.853 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 607 | 623 | 115 | 0 | 18 | – | |
| Passiver i alt | 804 | 819 | 308 | 191 | 211 | +11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Fårevejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odsherred