Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Banegårdspladsen 2, 6580 Vamdrup · Fysio- og ergoterapi
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,1 | 1,3 | 1,3 | 1,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 7,2 % | 18,3 % | 17,9 % | 15,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 57,3 % | 105,2 % | 154,8 % | 158,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 56,1 % | 59,2 % | 67,6 % | 73 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 12,9 % | 30,8 % | 26,5 % | 21,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 371.120 kr. | 917.700 kr. | 914.439 kr. | 801.558 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 56,1 % | 59,2 % | 67,6 % | 73 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 43,9 % | 40,8 % | 32,4 % | 27 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0 % | 52 % | 87,4 % | 113,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 2.795.058 kr. i 2021 til 3.146.971 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.795 | 2.773 | 3.298 | 3.330 | 3.147 | −5 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 2.006.273 kr. i 2021 til 2.345.413 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.006 | 2.402 | 2.380 | 2.415 | 2.345 | −3 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 698.022 kr. i 2021 til 692.954 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 698 | 286 | 812 | 800 | 693 | −13 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 668.807 kr. i 2021 til 666.810 kr. i 2025 (−0 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 669 | 259 | 775 | 771 | 667 | −13 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 521.350 kr. i 2021 til 517.226 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 521 | 201 | 604 | 599 | 517 | −14 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.528 | 2.443 | 2.655 | 2.541 | 2.433 | −4 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.528 | 2.443 | 2.655 | 2.541 | 2.433 | −4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 169.657 kr. i 2021 til 589.376 kr. i 2025 (+247 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 170 | 0 | 322 | 453 | 589 | +30 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 547 | 331 | 652 | 802 | 820 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 3.075 | 2.773 | 3.307 | 3.343 | 3.253 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.553.803 kr. i 2021 til 2.375.750 kr. i 2025 (+53 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.554 | 1.555 | 1.959 | 2.259 | 2.376 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 695.533 kr. i 2021 til 310.519 kr. i 2025 (−55 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 696 | 601 | 679 | 516 | 311 | −40 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 782.013 kr. i 2021 til 517.523 kr. i 2025 (−34 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 782 | 577 | 619 | 518 | 518 | −0 % | |
| Passiver i alt | 3.075 | 2.773 | 3.307 | 3.343 | 3.253 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 4 kr. i 2021 til 5 kr. i 2025 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4 | 5 | 4 | 5 | 5 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vamdrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kolding