God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Byledet 8, 4600 Køge · Maleraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -0,9 | -3,5 | 1,1 | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Afkastningsgrad | -0,1 % | -3,4 % | 3,6 % | 2,2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 61,3 % | 57,5 % | 57,7 % | 69,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -0,1 % | -5,9 % | 6,1 % | 3,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -12.412 kr. | -60.557 kr. | -51.168 kr. | -27.560 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 61,3 % | 57,5 % | 57,7 % | 69,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 38,7 % | 42,5 % | 42,3 % | 30,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 406,8 % | 914,4 % | >999 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -15.930 kr. i 2021 til -27.560 kr. i 2024 (−73 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -16 | -61 | -51 | -28 | +46 % | |
| Personaleomkostninger | – | 0 | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -29.814 kr. i 2021 til -27.560 kr. i 2024 (+8 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -30 | -78 | -3 | -28 | −705 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -3.556 kr. i 2021 til 36.182 kr. i 2024 (+1117 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -4 | -65 | 68 | 36 | −47 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -1.181 kr. i 2021 til 28.224 kr. i 2024 (+2490 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1 | -48 | 53 | 28 | −47 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 60 | 42 | 0 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 55 | 50 | 83 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 115 | 92 | 83 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 230.784 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 231 | 216 | 232 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.289 | 1.318 | 1.415 | 1.291 | −9 % | |
| Aktiver i alt | 1.403 | 1.411 | 1.498 | 1.291 | −14 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 859.831 kr. i 2021 til 893.158 kr. i 2024 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 860 | 812 | 865 | 893 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 486.795 kr. i 2021 til 370.412 kr. i 2024 (−24 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 487 | 575 | 616 | 370 | −40 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 56.730 kr. i 2021 til 27.388 kr. i 2024 (−52 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 57 | 24 | 18 | 27 | +56 % | |
| Passiver i alt | 1.403 | 1.411 | 1.498 | 1.291 | −14 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Køge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.