Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Stadionvej 84, 2600 Glostrup · Almindelig rengøring i bygninger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1 | 1 | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -2,4 % | 2,1 % | 1,1 % | -1,9 % | 3,2 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 954,9 % | 997,1 % | 695,7 % | 833,6 % | 755,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 89,5 % | 90 % | 85,8 % | 88,2 % | 86,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -2,7 % | 2,4 % | 1,3 % | -2,2 % | 3,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -3.029 kr. | 17.656 kr. | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 89,5 % | 90 % | 85,8 % | 88,2 % | 86,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 10,5 % | 10 % | 14,2 % | 11,8 % | 13,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 881,1 % | 927,9 % | 651,9 % | 761,6 % | 682,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 352.658 kr. i 2021 til 399.764 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 353 | 374 | 367 | 362 | 400 | +10 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 355.687 kr. i 2021 til 373.812 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 356 | 357 | 362 | 376 | 374 | −1 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -18.014 kr. i 2021 til 25.952 kr. i 2025 (+244 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -18 | 18 | 5 | -14 | 26 | +282 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -17.129 kr. i 2021 til 24.829 kr. i 2025 (+245 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -17 | 15 | 8 | -14 | 25 | +283 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -17.129 kr. i 2021 til 24.829 kr. i 2025 (+245 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -17 | 15 | 8 | -14 | 25 | +279 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 11 | 10 | 10 | −0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 11 | 10 | 10 | −0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 652.460 kr. i 2021 til 685.117 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 652 | 671 | 707 | 657 | 685 | +4 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 707 | 721 | 755 | 719 | 758 | +5 % | |
| Aktiver i alt | 707 | 721 | 765 | 729 | 768 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 633.010 kr. i 2021 til 667.895 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 633 | 648 | 657 | 643 | 668 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 74.049 kr. i 2021 til 100.427 kr. i 2025 (+36 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 74 | 72 | 108 | 86 | 100 | +16 % | |
| Passiver i alt | 707 | 721 | 765 | 729 | 768 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
10 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Glostrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Glostrup