Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Brandts Passage 15, 5000 Odense C · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 77,2 % | 7,6 % | 24,2 % | 14,6 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 96,3 % | 99,8 % | 99,7 % | 99,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 80,2 % | 7,7 % | 24,3 % | 14,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 96,3 % | 99,8 % | 99,7 % | 99,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 3,7 % | 0,2 % | 0,3 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 949,3 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.252 kr. i 2022 til -10.624 kr. i 2025 (−46 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -7 | -7 | -19 | -11 | +44 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | 163 | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 155.793 kr. i 2021 til 374.249 kr. i 2025 (+140 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 156 | 1.418 | 137 | 537 | 374 | −30 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 155.793 kr. i 2021 til 355.285 kr. i 2025 (+128 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 156 | 1.418 | 137 | 534 | 355 | −33 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 569 | 569 | 588 | 588 | 588 | +0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 569 | 569 | 588 | 588 | 588 | +0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 69.745 kr. i 2021 til 786.795 kr. i 2025 (+1028 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 70 | 647 | 1.203 | 834 | 787 | −6 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 1.268 | 1.203 | 1.618 | 1.844 | +14 % | |
| Aktiver i alt | 638 | 1.836 | 1.791 | 2.206 | 2.432 | +10 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 349.805 kr. i 2021 til 2.419.536 kr. i 2025 (+592 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 350 | 1.768 | 1.787 | 2.199 | 2.420 | +10 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 220.331 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 220 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 68.127 kr. i 2021 til 12.675 kr. i 2025 (−81 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 68 | 68 | 4 | 6 | 13 | +96 % | |
| Passiver i alt | 638 | 1.836 | 1.791 | 2.206 | 2.432 | +10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | – | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense