Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Guldalderen 20, 2640 Hedehusene · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 10,1 | 6,9 | 7,1 | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Afkastningsgrad | — | 8,2 % | 8,5 % | 23,5 % | 8,7 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 381,1 % | 381,8 % | 374,4 % | 339,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 56,6 % | 53,1 % | 61,6 % | 63,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 14,5 % | 16,1 % | 38,2 % | 13,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 1.665.196 kr. | 1.488.919 kr. | 12.361.772 kr. | 2.536.327 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 56,6 % | 53,1 % | 61,6 % | 63,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 43,4 % | 46,9 % | 38,4 % | 36,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 42 % | 70,1 % | 22 % | 29,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.662.991 kr. i 2022 til 1.918.565 kr. i 2026 (+15 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.663 | 1.665 | 1.489 | 1.987 | 1.919 | −3 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.510.102 kr. i 2022 til 2.536.327 kr. i 2026 (+68 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.510 | 1.501 | 1.272 | 12.082 | 2.536 | −79 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 2.265.381 kr. i 2022 til 4.023.313 kr. i 2026 (+78 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.265 | 2.390 | 2.725 | 12.161 | 4.023 | −67 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.942.036 kr. i 2022 til 3.619.829 kr. i 2026 (+86 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.942 | 2.066 | 2.489 | 9.567 | 3.620 | −62 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 14.547 | 14.629 | 15.905 | 26.367 | 27.112 | +3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 6.400 | 6.570 | 7.922 | 8.293 | 9.508 | +15 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 20.947 | 21.199 | 23.827 | 34.660 | 36.620 | +6 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 454.333 kr. i 2022 til 430.395 kr. i 2026 (−5 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 454 | 444 | 977 | 353 | 430 | +22 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.202 | 4.031 | 5.324 | 6.003 | 4.956 | −17 % | |
| Aktiver i alt | 25.149 | 25.231 | 29.150 | 40.663 | 41.576 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 13.115.836 kr. i 2022 til 26.442.914 kr. i 2026 (+102 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 13.116 | 14.281 | 15.470 | 25.038 | 26.443 | +6 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 7.946.734 kr. i 2022 til 8.789.962 kr. i 2026 (+11 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.947 | 7.375 | 9.741 | 9.208 | 8.790 | −5 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.588.700 kr. i 2022 til 1.459.622 kr. i 2026 (−8 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.589 | 1.058 | 1.395 | 1.603 | 1.460 | −9 % | |
| Passiver i alt | 25.149 | 25.231 | 29.150 | 40.663 | 41.576 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
12 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hedehusene — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Høje-Taastrup