Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rønnekrogen 21, 3400 Hillerød · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 7,7 % | 13,4 % | 4,2 % | 20,8 % | 14 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 231,4 % | 293,3 % | 375,7 % | 482,1 % | 671,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 82 % | 84,7 % | 86,3 % | 89,3 % | 89,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 9,4 % | 15,8 % | 4,8 % | 23,3 % | 15,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 82 % | 84,7 % | 86,3 % | 89,3 % | 89,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 18 % | 15,3 % | 13,7 % | 10,7 % | 10,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,4 % | 3,1 % | 0,1 % | 1 % | 0,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -7.702 kr. i 2021 til -7.506 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | -12 | -8 | -8 | -8 | −0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | -8 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 520.785 kr. i 2021 til 1.699.076 kr. i 2025 (+226 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 521 | 1.035 | 336 | 2.080 | 1.699 | −18 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 513.327 kr. i 2021 til 1.644.391 kr. i 2025 (+220 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 513 | 1.029 | 329 | 2.075 | 1.644 | −21 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.891 | 4.233 | 3.835 | 4.821 | 3.521 | −27 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.891 | 4.233 | 3.835 | 4.821 | 3.521 | −27 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 4.802 kr. i 2021 til 1.571 kr. i 2025 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | 36 | 1 | 11 | 2 | −85 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.771 | 3.430 | 4.072 | 5.143 | 8.249 | +60 % | |
| Aktiver i alt | 6.662 | 7.663 | 7.907 | 9.964 | 11.770 | +18 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.464.826 kr. i 2021 til 10.542.027 kr. i 2025 (+93 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.465 | 6.494 | 6.823 | 8.898 | 10.542 | +18 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.197.292 kr. i 2021 til 1.227.987 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.197 | 1.170 | 1.084 | 1.067 | 1.228 | +15 % | |
| Passiver i alt | 6.662 | 7.663 | 7.907 | 9.964 | 11.770 | +18 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hillerød — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hillerød