Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lindbjergvej 45, 2750 Ballerup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -559,6 % | 41,8 % | 16,6 % | -1,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 75,8 % | >999 % | >999 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | -31,9 % | 94,4 % | 94,3 % | 32,6 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | >999 % | 44,2 % | 17,6 % | -3,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | -31,9 % | 94,4 % | 94,3 % | 32,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 131,9 % | 5,6 % | 5,7 % | 67,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 75,8 % | >999 % | 53,8 % | 7,2 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -2.395 kr. i 2022 til -20.240 kr. i 2025 (−745 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -2 | -9 | -8 | -20 | −160 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -42.420 kr. i 2022 til -30.191 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -42 | 316 | 124 | -30 | −124 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -42.420 kr. i 2022 til -25.738 kr. i 2025 (+39 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -42 | 316 | 124 | -26 | −121 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 80 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 7.580 kr. i 2022 til 101.787 kr. i 2025 (+1243 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8 | 431 | 23 | 102 | +344 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 8 | 756 | 748 | – | – | |
| Aktiver i alt | 8 | 756 | 748 | 2.084 | +179 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -2.420 kr. i 2022 til 679.588 kr. i 2025 (+28182 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2 | 713 | 705 | 680 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 10.000 kr. i 2022 til 1.404.205 kr. i 2025 (+13942 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 10 | 43 | 43 | 1.404 | +3196 % | |
| Passiver i alt | 8 | 756 | 748 | 2.084 | +179 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ballerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ballerup