Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Strandvejen 1A, 4720 Præstø · Efterforskning og private vagt- og sikkerhedsaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,1 | 1,1 | 1,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 22,7 % | 18 % | 37,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 193,3 % | 191,6 % | 223,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 51 % | 55,9 % | 57 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 44,4 % | 32,2 % | 66,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 1.284.240 kr. | 659.673 kr. | 2.557.418 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 49,5 % | 55,9 % | 57 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 49 % | 44,1 % | 43 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 48,6 % | 31,1 % | 41 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.510.473 kr. i 2021 til 16.730.946 kr. i 2025 (+1008 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.510 | 4.344 | 8.261 | 10.129 | 16.731 | +65 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.081.214 kr. i 2021 til 14.173.528 kr. i 2025 (+1211 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.081 | 3.398 | 6.977 | 9.470 | 14.174 | +50 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 319.295 kr. i 2021 til 2.464.339 kr. i 2025 (+672 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 319 | 817 | 977 | 618 | 2.464 | +299 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 314.071 kr. i 2021 til 2.478.669 kr. i 2025 (+689 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 314 | 804 | 977 | 630 | 2.479 | +294 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 244.653 kr. i 2021 til 1.927.552 kr. i 2025 (+688 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 245 | 625 | 759 | 480 | 1.928 | +302 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 75 | 50 | 25 | 0 | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 203 | 195 | 152 | 412 | 201 | −51 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 278 | 245 | 177 | 412 | 201 | −51 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 337.715 kr. i 2021 til 899.975 kr. i 2025 (+166 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 338 | 743 | 797 | 366 | 900 | +146 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 513 | 1.948 | 3.172 | 2.250 | 4.912 | +118 % | |
| Aktiver i alt | 791 | 2.193 | 3.349 | 2.662 | 5.113 | +92 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 323.483 kr. i 2021 til 2.915.715 kr. i 2025 (+801 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 323 | 949 | 1.708 | 1.488 | 2.916 | +96 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 467.903 kr. i 2021 til 2.197.585 kr. i 2025 (+370 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 468 | 1.244 | 1.640 | 1.174 | 2.198 | +87 % | |
| Passiver i alt | 791 | 2.193 | 3.349 | 2.662 | 5.113 | +92 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 4 kr. i 2021 til 27 kr. i 2025 (+575 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4 | 7 | 13 | 18 | 27 | +50 % | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Præstø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vordingborg